Войти
Закрыть

Діалогічне прочитання художнього твору

10 Клас , Українська література 10 клас Борзенко, Лобусова (профільний рівень)

 

Діалогічне прочитання художнього твору

Читання можна розглядати як уявний діалог, у якому людина ставить запитання та знаходить на них відповіді завдяки взаємодії з художнім твором. Обравши книгу для такого діалогу, ми попередньо визначаємо й мету спілкування. Нею може стати збагачення ерудиції, особистісне зростання, навіть просто читання заради розваги. В усіх випадках варто бути активними й уважними, відкритими до спілкування, ураховувати авторський погляд, зважати на власні думки й переконання. У разі потреби можна сперечатися з автором, однак важливо лишатися толерантними й визнавати за ним право на особисту позицію. Навіть якщо спочатку книга здалася не надто цікавою, варто докласти зусилля й пошукати з нею порозуміння: можливо, перед вами твір, який не відкривається першому-ліпшому, а вимагає від читача роботи розуму й душі, зате й дарує нічим незрівняну насолоду відкриття — нових думок, нових почуттів, нового світу.

Художня література — це щось, що ви витворюєте з 33 літер та жмені розділових знаків, і ви, ви один, використовуючи свою уяву, створюєте світ, заселяєте його й дивитеся навкруги чужими очима...

Ви стаєте кимось іншим, і коли повернетеся у свій світ, то щось у вас самих трохи зміниться.

Ніл Ґейман, сучасний письменник-фантаст

Ще не було епохи для поетів, але були поети для епох!

Ліна Костенко, сучасна українська письменниця

З любові й муки народжується письменник — іншого шляху в нього нема.

Григір Тютюнник, український письменник

Виявляємо читацьку, літературну компетенції, обізнаність у сфері культури

Прочитайте наведені цитати. Поясніть, як ви їх зрозуміли. Чи погоджуєтеся ви із цими думками? Аргументуйте свої міркування.

скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду