Міжнародні відносини у XVIII ст. (відповіді)
- 16-01-2023, 12:22
- 349
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 8 клас Ладиченко, Лукач 2021
§ 20. Міжнародні відносини у XVIII ст.
1. Які країни посідали провідне становище в Європі у XVIII ст.? Що визначало їхнє суперництво?За підсумками війн у Європі першої чверті XVIII ст. остаточно склалася система держав. У межах цієї системи провідні ролі належали п’ятьом основним країнам – Франції, Англії, Австрії, Пруссії та Росії, які намагалися не допустити посилення однієї за рахунок іншої.
2. Що мав на увазі Людовік XIV, коли заявив: «Піренеїв більше не існує!»?
Внаслідок війни за іспанську спадщину в Іспанії і Франції тепер правила одна династія - Бурбони, власники велетенських володінь в Європі, Азії та Америці.
3. Чому з приходом до влади Марії Терезії Австрія перетворилася в очах правителів низки європейських країн на легку здобич? Чи справдилися їхні сподівання?
Імператор Священної Римської імперії та ерцгерцог Австрії Карл VI, який помер у 1740 р., не залишив сина - спадкоємця престолу. Трон перейшов доньці імператора, Марії Терезії. Проти передачі влади донці імператора Марії Терезії виступив курфюрст Баварії, якого підтримали Франція та Іспанія. У суперечку втрутилася також Пруссія. Марія Терезія несподівано виявила стійкість. За підсумками війни Марія Терезія домоглася визнання свого права на австрійський трон.
4. Якими були наслідки Семилітньої війни для європейських держав?
Семилітня війна не спричинила територіальні зміни в Європі. Поза її межами тривало запекле суперництво між Англією та Францією за колонії. Англійський флот виявився сильнішим і вирішив результат боротьби: Франція змушена була поступитися своїми володіннями в Америці, включно з Канадою, та в Індії.
5. Як Росія, Пруссія і Австрія знищили польську державність? Які наслідки це мало для українських земель?
В другій половині XVIII ст. ослаблена постійними шляхетськими чварами Польська держава стала об’єктом втручання могутніх сусідів – Австрії, Пруссії та Росії. У 1772 р. Пруссія, Росія та Австрія здійснили перший поділ Польщі. Галичина відійшла до Австрії, Східна Білорусія – до Росії, Західна Пруссія – до Пруссії. За другим поділом Польщі 1793 р. Правобережна Україна відійшла до Росії. Третій поділ Польщі відбувся в 1795 р. Росія отримала Західну Білорусію, Західну Волинь, Литву й Курляндію; Австрія – Краківське, Сандомирське та Люблінське воєводства, а Пруссія – інші землі разом із Варшавою. Унаслідок трьох поділів державну самостійність Польщі було ліквідовано. Більшу частину її земель отримала Росія.
6. Чому з кінця XVII ст. Османська імперія стала втрачати свої європейські завоювання?
Після поразки біля стін Відня в 1683 р. турки-османи більше не загрожували Європі. Колись могутня Османська імперія вступила в період занепаду та втрат. Слабкість тогочасних султанів, розбрат у панівній верхівці та негаразди в економіці визначили майбутнє колись непереможних османів. ХVІІІ ст. позначилося низкою війн Османської імперії з Росією. За їхніми результатами Росія здобула переконливі перемоги, захопивши Крим та значно розширивши свої території та вплив.
1. На стрічці часу позначте ключові події, пов’язані з подіями в історії міжнародних відносин XVIII ст.
1701—1714 рр. Війна за іспанську спадщину.
1700—1721 рр. Північна війна
Війна за австрійську спадщину (1740—1748 рр.).
Семилітня війна (1756-1763 рр.).
1772 Перший поділ Речі Посполитої
1793 Другий поділ Речі Посполитої
1795 Третій поділ Речі Посполитої
1710—1713, 1735-1739, 1768-1774, 1787-1791 рр. — російсько-турецькі війни
Використовуючи додаткові джерела, напишіть розповідь про життя та діяльність Тадеуша Костюшка, зокрема дайте відповідь на запитання: чому він є національним героєм Польщі?
Тадеуш Костюшко народився 4 лютого 1746 р. в родині знатного походження. Він здобув прекрасну військову та інженерну освіту. Військовий інженер Тадеуш Костюшко, перебуваючи у Франції, відбув у Північну Америку, де взяв участь у Війні за незалежність США проти Англії. Керуючи будівництвом чисельних оборонних укріплень, він отримав звання полковника, а потім і бригадного генерала армії США. Після повернення у Польщу Тадеуш Костюшко довго не міг поступити на військову службу. У 1792 р. розпочалася польсько-російська війна за суверенітет Польщі і її право жити за новою конституцією. Тадеуш Костюшко став заступником головнокомандувача князя Юзефа Понятовського і командиром однієї з піхотних дивізій. Після поразки у тій війні вибухнуло національне повстання в оборону незалежності країни. Тадеуш Костюшко був урочисто проголошений Найвищим начальником Національних Збройних Сил. В ході бойових дій командувач потрапив у російський полон. Поляки вважають його національним героєм, бо він до останнього не полишав надії на відродження незалежної Польської держави.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 8 клас Ладиченко, Лукач 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)