Мідна та алюмінієва руди
- 27-01-2022, 16:21
- 336
6 Клас , Природознавство 6 клас Любарець (для осіб з особливими освітніми потребами F70)
§ 42. Мідна та алюмінієва руди
У природі є кілька видів руди, які містять мідь та алюміній. Найбільший відсоток міді — у мідному колчедані (мал. 13). Він має красивий золотисто-жовтий колір і сильний металевий блиск. На порцеляновій пластині ця руда залишає чорний слід із зеленуватим відтінком.
Про те, що у ній є мідь, свідчать яскраво-зелені й сині нальоти. У природі трапляються мідні самородки масою у кілька сотень кілограмів.
Алюмінієва руда — це боксити (мал. 14). За зовнішнім виглядом боксити схожі на глину. Вони можуть бути червоного, рожевого і навіть білого кольорів. На відміну від глини, вони не стають в’язкими, якщо їх змішати з водою. Чистий боксит білого кольору залишає білий слід на порцеляновій пластині, має тьмяний блиск. Зазвичай боксит забарвлений домішками заліза в яскраво-червоний, темно-буро-червоний або рожевий колір.
Мал. 13
Мал. 14
Запитання
- 1. З яких руд виплавляють мідь і алюміній?
- 2. За якими ознаками можна розпізнати мідний колчедан серед інших руд?
- 3. Як за зовнішнім виглядом боксити відрізняються від мідного колчедану?
Завдання
- 1. Розгляньте шматки мідного колчедану та бокситу. Якого вони кольору?
Цікаво знати...
Усі руди пахнуть.
Одні — сильніше, інші — настільки слабко, що людина не відчуває їхнього запаху. І тільки тварини, особливо собаки, здатні його розпізнавати. Фахівці давно звернули увагу на те, що руди самородного миш’яку мають сильний часниковий запах.
Коментарі (0)