"Ромео і Джульєтта" сюжет

 

«Ромео і Джульєтта» – трагедія Шекспіра, про любов юнака та дівчини з двох ворогуючих старовинних родин – Монтеккі і Капулетті.

Достовірність даної історії не встановлена, але прикмети історичного тла і життєві мотиви, присутні в італійській основі сюжету, дають певну правдоподібність сумної повісті про веронських закоханих.

“Ромео і Джульєтта” сюжет

Між знатними Веронськими родинами Монтеккі і Капулетті (в англійському оригіналі – Монтегю і Капулет) йде ворожнеча. Після суперечки слуг спалахнула нова сутичка між панами. Герцог Веронський після марної спроби відновити мир між ворогуючими родинами оголошує, що відтепер винуватець кровопролиття заплатить за це власним життям.

Юний Ромео з роду Монтеккі не брав участі в битві. Закоханий в холодну красуню Розалін, подругу Джульєтти, він воліє віддаватися сумним роздумам. Його двоюрідний брат Бенволіо і друг Меркуціо, родич Герцога Веронський, намагаються підбадьорити юнака своїми жартами.

У будинку Капулетті готується веселе свято. Синьйор Капулетті посилає слугу до знатних людей Верони із запрошенням Наба. Годувальниця його єдиної дочки Джульєтти кличе свою улюбленицю до сеньйори Капулетті. Мати нагадує 13-річній дівчині, що вона вже доросла, і ввечері на балу її чекає зустріч з нареченим – молодим і красивим графом Парісом, що складається в родинних стосунках з Герцогом.

Меркуціо і Бенволіо вмовляють Ромео пробратися разом з ними на бал в будинок Капулетті, одягнувши маски. Там буде і Розалін – племінниця господаря будинку. Бал в самому розпалі. Тибальт, двоюрідний брат Джульєтти, впізнає в Ромео представника ворожої родини. Синьйор Капулетті зупиняє запального Тибальта. Але Ромео нічого не помічає. Забувши про Розалін, він не може відірвати очей від незнайомої дівчини променистої краси. Це Джульєтта. Вона теж відчуває непереборний потяг до незнайомого юнака. Ромео цілує Джульєтту. Вони дізнаються, яка прірва їх розділяє.

Джульєтта вголос мріє про Ромео. Ромео приходить до її балкона і чує ці мови. Він відповідає на них палким визнанням. Під покровом ночі молоді люди дають один одному клятву любові і вірності.

Не заходячи додому, Ромео направляється до ченця Лоренцо просити його якомога швидше повінчати їх з Джульєттою. Лоренцо спочатку відмовляється, але в підсумку погоджується, розраховуючи, що союз Ромео і Джульєтти покладе край ворожнечі двох сімейств. Через Годувальницю закохані домовляються про таємну церемонію.

Того ж дня лицем до лиця стикаються Тибальт і Меркуціо. Сварка швидко переходить в бій на шпагах. Бенволіо марно намагається розняти супротивників. Тибальт смертельно ранить Меркуціо. Ромео, прийшовши в лють, кидається на Тибальта. Після довгої запеклої боротьби Ромео вбиває Тибальта.

Джульєтта дізнається від годувальниці про смерть двоюрідного брата і про рішення Герцога вигнати Ромео з Верони. Лоренцо втішає юнака, радячи йому сховатися в сусідньому місті Мантуї.

Наступним ранком батьки Джульєтти говорять їй, що вона повинна стати дружиною Паріса і не бажають слухати її заперечень. Джульєтта в розпачі. Вона готова навіть прийняти отруту, але Лоренцо пропонує їй випити особливе зілля, яке занурить її в сон таким чином, щоб всі вирішили, що вона померла.

А Ромео, бачачи, що Джульєтта мертва, і не знаючи, що це лише сон, випиває отруту. Джульєтта прокидається і в розпачі, бачачи його труп, заколює себе. Над тілами своїх дітей глави сімейств Монтеккі і Капулетті забувають про криваву ворожнечу.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы