Узагальнення до розділу 3. Держави Центрально-Східної Європи: трансформаційні процеси
- 4-02-2022, 08:49
- 1 069
11 Клас , Всесвітня історія 11 клас Щупак (рівень стандарту)
§ 19. Узагальнення до розділу 3. Держави Центрально-Східної Європи: трансформаційні процеси
1. УЗАГАЛЬНЕННЯ
Політичне керівництво СРСР
Організація Варшавського договору
2. ПРАКТИЧНА РОБОТА
Прочитайте текст (автор — Олекса Підлуцький). Визначте, про яку історичну особу йдеться. Використовуючи матеріали підручника та додаткову інформацію, висловте аргументовані судження щодо діяльності цієї особи.
«...Одна з найпарадоксальніших постатей ХХ століття. ...народжений у Богом забутому словацькому селі, він уперше пішов до школи в Киргизстані. 1938 року, у розпал сталінських репресій, 17-річним вирушив з берегів Волги разом із батьками до Західної Європи. Словак,який став на чолі Чехословаччини, де панівні позиції завжди займали чехи. Спадковий робітник та комуніст, людина, третина життя якої минула в Радянському Союзі, яку Брежнєв ніжно називав «наш Саша», і лідер демократичної мирної революції, спрямованої проти радянського панування. Керівник, який мав найвищу владу у своїй державі фактично менше року і який, проте, назавжди вписав своє ім'я в історію не лише Чехословаччини, а й усього світу. Людина, яка після двадцятирічного забуття та ізоляції знову повернулася на політичний олімп і загинула за кілька місяців після цього».
3. ПРАКТИЧНА РОБОТА
Напишіть історичний есей на тему: «Європа від "Празької весни” до "Солідарності”».
4. ПРАКТИЧНА РОБОТА
Спробуйте дати назву карті. Стисло схарактеризуйте регіони, позначені на ній.
Карта
5. ПРАКТИЧНА РОБОТА
Відомий польський громадський діяч, публіцист, дисидент Адам Міхнік у травні 2014 р. говорив:
«Путін — це не Росія. Але кожна нація має моменти слабкості, у які все може трапитися. Якийсь дурний рисувальник поштових карток, маляр-невдаха може осліпити цілий народ. І така є сьогоднішня ситуація в Росії. Це пройде, це не буде тривати вічно... Навіщо Путін анексував Крим? ...Якщо йдеться про зміцнення Росії у світі, то ця акція є цілковитим слабоумством. Але якщо йдеться про зміцнення режиму всередині країни — то це гросмейстерський хід. Раптом усі заговорили: Ми тепер маємо нового царя! Він тепер знову збере російські землі, як колись цар Іван Калита, "російський Бісмарк”».
- 1) Спробуйте відповісти на запитання: Кого А. Міхнік має на увазі, коли говорить про «маляра-невдаху»? Чому польський інтелектуал згадує Івана Калиту і Бісмарка?
- 2) Напишіть історичний есей на тему: «Чому я погоджуюсь (або "Чому я не погоджуюсь.”) з Адамом Міхніком».
Коментарі (0)