Опис їжачка

 

Скласти розповідь про їжачка дітям допоможе його опис у художньому стилі. Описати їжачка досить просто, адже кожен бачив їх в лісі чи зоопарку.

Опис їжака на українській мові

Їжак – нічний хижак. Він невеликих розмірів. Довжина 20-30 см. Маса – 700-800 г, з коротким хвостом (довжина – 3 см). За ніч він проходить інколи до 3 км. Їсть жуків, дощових червۥяків, жаб, ящірок, змій, мишей, ягоди, жолуді, спілі яблука, груші.

У випадку небезпеки їжак згортається у клубок, притуляє голову до черева і втягує лапки і хвіст під себе. Голки – це видозмінене волосся, розміщене тільки на спині, а мордочка і живіт вкриті звичайним хутром.

У квітні в самки зۥявляється 5-7 сліпих малят. Вони вкриті мۥякими білуватими шипиками на спині, які потім змінюються колючками. Мати годує малят молоком. Самостійне життя вони починають восени. Дуже багато цікавого матеріалу можна знайти не тільки про звичайного їжака. Адже є і морські їжаки, в яких, на відміну від звичайних, 3 ока. Існує 4 види їжаків без колючок.

Твір-опис їжачка в художньому стилі

Хто вдягнувся в піджачок
Із голок і колючок?
Колір в нього сіруватий,
Ніс неначе в поросяти.

Як ви здогадались, я хочу описати їжачка. Ні-ні, в мене вдома його немає. Але я часто бачу цих тваринок у ліску, що за нашою хатою. Я б дуже хотів тримати їжачка в хаті, але це непросто, тому дивлюсь на малюнок і пишу.
Їжачок, як на мене, дуже добра і кумедна тваринка. Тіло в нього подовжене і густо вкрите голочками. Вушка нагадують ракушки. Здається, він завжди до всього прислухається: ніколи не поспішає, часто зупиняється, прислухаючись, чи нема поруч небезпеки. Очка — ніби ґудзички, чорні, круглі. Носик подовгастий та гостренький. Непевне, їжачок дуже допитливий від природи. Лапки короткі, проте міцні. Він увесь сірий-сірий, аби легко було сховатися.
Коли я спостерігаю за ним у лісі, думаю: куди він так поважно поспішає, які в нього клопоти і чи щасливий він у цьому світі?
Роман Онищук

Ви можете скласти оповідання про їжачка та поділитися ним з однолітками через форму коментарів.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы