Опис дерева липа

 

Твір-опис липи в художньому чи науковому стилі Ви можете написати використовуючи подані варіанти.

Опис липи

Напевно, всі знають, як виглядає липа. Це чудове деревце росте в садках, парках, на алейках. І приваблює людське око ароматно-медовими квітками.

Липа – досить високе дерево з міцним стовбуром, іноді до п’яти метрів у діаметрі. Серед інших дерев вона виділяється густою кроною. Липа має чарівні листочки серцеподібної форми. Літньої пори вони стають липкими та затягують у свої сіті різних комашок. Звідси власне й сама назва дерева. А які запашні квіточки в липи. Їх духмяний аромат не залишає байдужими серця. В суцвітті, як правило, до одинадцяти квіточок і листочок язикуватої форми. Згодом вони перетворюються в маленькі засушені плоди кулястої форми. Загалом липа цвіте з другої частини червня й майже ввесь липень.

Багато хто знає, що липа – це не просто дерево, а й лікувальний компонент. Вона допомагає при діабеті, розладах шлунку, а також попереджає застуду, ангіну, бронхіт та багато-багато іншого. А мед, зібраний із липи вважається найсмачнішим і цілющим. Кажуть, що одне липове дерево здатне дати більше меду, ніж ціле поле гречки. Тому ще з давніх-давен українці збирали нектар і перероблювали його. А квіточки засушували для духмяного чаю.

Отож, липа і прекрасна, і корисна в усіх сенсах. Важко уявити Україну без липових алей, на яких пахне медом.

Твір-опис липи

Липа – красиве дерево з щільною густою кроною. В її тіні завжди прохолодно, тому в старовинні дворянські садиби часто вели липові алеї.

У спекотний літній день навколо квітучої липи гуде цілий рій бджіл. Липа цвіте пізніше за інші дерева, в кінці червня і, якщо немає вітру, густий аромат огортає дерево.

Квітки липи виділяють велику кількість нектару. За день квітка липи широколистої дає 2,3 мг нектару, тому липа і вважається кращим медоносом. Липовий мед цінується більше інших сортів. Вважається, що це чудові ліки при застуді, як і настій із сушених липових квіток.

Взимку серед дерев липу легко відрізнити по плодам, які залишилися зимувати на гілках. Супліддя липи (влітку – суцвіття) має приквітковий лист, який служить парусом при липового горішка. Ці горішки охоче поїдають сойки і дятли, а білки і бурундуки тягнуть їх у свої комори.

Деревина у липи – однотонна біла, без відтінків і м’яка. На Русі здавна знали цю її властивість і вирізали з липи лиштви на вікна, робили різьблений кухонний посуд, іграшки та музичні інструменти, бочки і діжки для запасів на зиму. Липа легко колеться, проте липові дрова дають мало тепла. Липова деревина нетривка і не годиться для будівництва та виготовлення меблів.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы