Короткий опис зубра

 

Опис зубра для дітей на українській мові розповість як виглядає зубр і про його особливості. Зубр опис тварини для дітей можна доповнити цікавими фактами.

Короткий опис зубра

Світ тварин вражає нас своєю різноманітністю. Яких тільки дивовижних створінь немає на нашій Землі. У всіх свої особливості і місце існування. Є дуже маленькі, а є такі великі, що вселяють страх і здивування.

Одним з таких великих ссавців є зубр. Маса сучасних дорослих зубрів досягає 850 кілограмів. Довжина тулуба 3 метра або навіть більше, висота в плечах від 1,6 до 2 метрів. Форма його тіла непропорційна. Передня частина потужна і розташована вище, нагадує горб. Цей дикий бик має велику гриву. Шия його покрита довгою, густою шерстю, тому він здається грізним та страхітливим.

Забарвлення шерсті зубра – коричневе. На голові розташовані гострі роги. При всьому своєму страхітливому вигляді, зубри травоїдні тварини. Тривалість життя у самок до 27 років, а у самців до 22 років.

Побачивши людину здалеку, зубри тікають. Але близько до себе не підпускають. Є ймовірність, що вони можуть накинутися на людину. Тому зустріч з цими парнокопитними небезпечна. Незважаючи на свої розміри, в русі вони поривчасті і швидкі, а біг їх набагато легше, ніж у домашніх биків.

Зір і слух у зубрів погані, зате вони відрізняються гарним нюхом.

Здавалося б, при своїх розмірах і вазі, вони повинні бути неповороткі. Але важковаговики прекрасно стрибають і плавають. Бар’єрні перешкоди для них не перешкода. Зубри відрізняються витривалістю і силою.

У давнину тварини мешкали на західно-європейській території. Людьми були зроблені спроби залучити цих тварин в домашнє господарство. Але це виявилося неможливим, дикість і сила тварин не дала переваги людини над ними.

Зубри живуть невеликими стадами, кількість особин в яких досягає двадцяти. Головною в таких громадах є самка.
Зубрів можна побачити в заповідниках. Найбільш відома заповідна зона – це «Біловезька пуща», яка розташована на кордоні Польщі та Білорусії. Також зубрами можна помилуватися на рівнинах Кавказу.

Потомство тварин з’являється в кінці весни або на початку літа. Годуються вони материнським молоком. Через зниження чисельності популяції зубри занесені в Червону книгу.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы