Опис каштана

 

Твір-опис каштана в художньому стилі чи науковому на українській мові допоможе підготуватися до уроку. Також щоб написати твір Ви можете прочитати розповідь про каштан.

 

Художній опис каштана

Біля нашої школи висаджено багато каштанів. Це високі дерева з округлою кроною, що дає влітку прохолодну тінь. Листя каштана великі, крислаті. Дерева з такими широкими листям добре очищають повітря і збагачують його киснем.
Каштани являються символом нашої столиці. Коли наприкінці весни або на початку літа каштани зацвітають, здається, що в місті настало свято. Білі та рожеві «свічки», що складаються з безлічі квіток, надають деревам урочистий вигляд. Легкий аромат квітучих каштанів пов’язаний для мене з близькістю літніх канікул і довгими весняними вечорами.
Плоди цих дерев — їжачки, усередині яких ховаються блискучі коричневі кульки. І ці кульки дуже корисні як ліки. Сусіди збирають їх і готують собі цілющі настоянки від болів у суглобах. А діти з задоволенням використовують для різних виробів. На початку навчального року весь шкільний двір виявляється усипаним каштанами.

“Опис каштана” твір

Каштан – красиве струнке дерево. Рано навесні на цьому дереві з’являються перші квіти. І неможливо пройти мимо, не задивившись на веселі білі з невеликими жовтими цятками «свічки» висотою до 30 сантиметрів.

Листя каштана великі, крислаті, схожі на гігантські руки. Не менш цікаві у каштана плоди. Самі каштанчики – насіння ховаються в коробочках. Коробочки, що нагадують горіхові, зеленого кольору з дуже гострими численними шипами. При падінні зрілого плода на землю, коробочка розкривається і каштанчики висипаються. Кажуть, що максимальна кількість каштанчиків в одній коробочці – 3 штуки.

Опис каштана в науковому стилі

Листопадне дерево, висотою до 25 м, деякі форми зустрічаються у вигляді чагарників, досягають 1.5-2м. Листок каштана великий, складний, п’яти-семи пальчатий, з довгим черешком. Листя каштана утворюють щільну крону. Квітки об’єднані в суцвіття, які схожі на довгі сережки, але направлені вгору.

Цвітіння триває з травня по червень. Від того, де цвіте каштан, залежить форма і розмір його квітки. На півдні каштан цвіте червоним, білим, бежевим і рожевим кольором. Квітки мають сильний, приємним ароматом.

Листя каштана восени набуває жовтого, коричневого, пурпурного, червоного кольору.

Плід – куляста зелена коробочка (горіх), 6-8 см завдовжки, з трьома стулками, покритими колючими шипами. У плодах міститься 1-4 насінини. Дозрівають плоди каштана в вересні – жовтні. Плодоносити каштан кінський починає в 15-25 років. Рослина є прекрасним медоносом. Володіє декоративною цінністю. Каштан кінський зимостійкий, але молоді особини в умовах суворої зими можуть підмерзати. Чутливий до суховіїв. Влітку листя страждає від надмірної спеки і посухи, опадає або засихає.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы