Опис метелика павине око

 

Метелик павине око опис для дітей та школярів викладено в цій статті. Опис допоможе написати розповідь про метелика павине око.

Метелик павине око опис

Метелика павине око бачив кожен з нас. Він відомий і звичайним людям, і колекціонерам. Яскраве забарвлення відразу кидається в очі. Ці метелики поширені по всій Європі і на території Азії. Їх можна зустріти де завгодно, а ось зимувати павине око звик в будинках або дуплах дерев, де тепло і затишно. Цих метеликів можна побачити з приходом тепла в парках, на луках, у садах і так далі.

Розмір павиного ока становить 5 см. Він відрізняється яскравим малюнком, який нагадує око, на червоному, а іноді коричневому фоні. Метелик дуже ефектно виглядає з закритими крильцями – нагадує красивий, осінній опалий листок. А ось плями у формі очей схожі на плями в пір’ї хвоста павича. Саме тому павине око отримав таку назву. Коли метелика лякають хижаки, і він відчуває небезпеку – в хід йдуть ці самі «очі» – вони розгортають крильця і навіть видають шиплячі звуки. Потенційні хижаки тоді думають чи варто їм їсти цю незрозумілу істоту.

Перезимувавши, павине око відкладає свої яйця ранньою весною. При тому в великих кількостях – до 500 за один раз. Гусениці, що вилупилися через тиждень, мають чорне забарвлення з 6 парами волохатих зубців і білими крапками в кожному сегментики. У цей період вони живляться кропивою і хмелем. Дорослі метелики харчуються нектаром з квітучих рослин.

Опис метелика «павине око»

Один з найбільш незвичайних метеликів – «павине око». Називається він так, бо на його крилах видно чотири плями. Ці цятки дуже схожі на очі. Вони навіть підфарбовані блакитним кольором, ніби райдужна оболонка справжнього ока. Коли «павине око» розкриває свої крильця, здається, ніби він на тебе пильно дивиться.

Самі крила цього метелика яскраві, червоно-коричневого кольору. Бувають і червоно-помаранчеві метелики. А тільце метелика сіро-бежеве, непримітне. Два прямих довгих вусика стирчать попереду непомітною. Такі ж сіро-бежеві, як і тільце, смужки облямовують яскраві зубчасті крила метелика. Від цього контрасту метелик виглядає ще гарніше.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы