Опис жайворонка

 

Розповідь як співає жайворонок та опис жайворонка у художньому стилі чи в науковому стилі Ви можете скласти самостійно, використовуючи подані нижче варіанти.

Твір-опис жайворонка

В Україні можна зустріти польових та лісових жайворонків. Це невеличкі птахи, схожі на горобців: сіренькі та руденькі. Вони співучі та моторні, добре вміють сховатися від людського ока серед польових колосків.

Зимують жайворонки на півдні, бо вони є перелітними птахами. Вони не люблять холоду, не витримують його, а тому восени летять до теплих країв. Тобто, жайворонки покидають нашу Батьківщину та вирушають до країн Середземного моря. Наприклад, до південного узбережжя теплої Іспанії. А дехто з жайворонків добирається навіть до Аравії.

Кримські жайворонки часто не відлітають нікуди, бо в Криму на південному узбережжі не буває сильного морозу.

Живиться комахами, зернами злаків і насінням бур’янів. П’є росу з листя трави, що дозволяє йому жити і в посушливих степах південної України.

Жайворонок зазвичай прокидається та починає співати рано вранці. Інші птахи ще сплять, а його пісня вже лунає у блакиті неба. Тому людей, що рано прокидаються, низивають жайворонками, а тих, хто спить до обіду — совами.

Розповідь “Як співає жайворонок”

Улітку на полях і лугах із ранку до вечора дзвінко виспівує жайворонок.

Із давніх – давен цей птах вважався символом єдності землі та неба. Маленький співак своїм щебетанням возвеличує ниву аж попід хмари, а блакить опускає до поля. Пісня виконується в польоті на великій висоті, після чого співак каменем летить униз. Однак уже через кілька хвилин він зможе знову піднятись у височінь.

Жайворонка називають «Божим провісником», бо першим із польових птахів повертається з вирію. Вважається, що з прильотом сіренького треба розпочинати оранку та сівбу. А ще кажуть: коли жайворонок співає високо в небі, то молиться Богу.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы