Опис солов'я

 

Твір-опис соловейка у художньому чи науковому стилі Ви можете скласти використовуючи подані варіанти. Розповідь про соловейка містить його опис, цікаві факти та інформацію про спосіб життя цих птахів.

 

Опис соловейка

Соловей – невеликий птах коричневого кольору. Але цей птах, який має такий звичайний вигляд, мелодійно співає. Соловей дуже моторний і спритний, на природі його побачити досить важко. Тільки солов’їні пісні покажуть, що він десь поруч.

Соловей – перелітній птах, який з вирію повертається досить пізно. Співають солов’ї жуже старанно від весни до початку літа. Потім зайняті клопотами про пташенят. Сидить непорушно, тільки тремтить його горлечко.

Цікаво, що за солов’їним співом люди здавна передбачають погоду. Якщо навесні пернатий співає всю ніч, значить буде тепла сонячна погода.

Народ наш сердечно любить солов’я, у багатьох піснях згадує його, а навіть вдалині від рідного краю не забуває про цього народного співака

Розповідь про солов’я

Цього птаха люблять та поважають люди в нашій країні та за її межами, складають про нього казки та вірші.

Соловей — маленька сіра пташка, схожа на звичайного горобчика. Великий співець видається непримітним зовні. Єдина прикраса, яку можуть вдягати різновиди соловейка — це яскравий гарний “нагрудник”.

Весною в нашому краї солов’ї співають кожну ніч, особливо у заростях та гаях біля рік та озер. Вони полюбляють жити у вологих теплих місцевостях. Тому на зиму соловейки, які не переносять північного морозу, вирушають в довгий шлях до африканських земель. Багато випробовувань доводиться пережити цій маленькій пташці, поки вона дістається безпечного місця, зігрітих сонцем країн.

Опис солов’я на українській мові

Соловей – один з найбільш поширених у нас співочих птахів. Все пір’ячко його пофарбовані в однаковий бурий колір, який на черевці світліше і переходить в білий. Великі темні очі надають особливу красу соловейку.

Харчуючись тільки комахами, соловей на зиму відлітає в теплі країни. Навесні солов’ї прилітають на батьківщину. Повернувшись, додому, солов’ї відшукують свої старі житла і починають співати. Соловей зазвичай співає як удень, так і вночі. Нічний спів солов’я справляє на слухачів незрівнянно більше враження. Заради того щоб послухати нічний концерт цього співака, багато хто спеціально відправляються ввечері на прогулянку в ліс.

Спів солов’я називають прекрасним, проте далеко не всі самці заслуговують подібної оцінки. Є серед них справжні майстри вокалу, але зустрічаються (і досить часто) дуже слабкі виконавці. Справа в тому, що висока пісенна майстерність не є вродженою властивістю самців: молоді птахи набувають її лише в тому випадку, якщо їхні батьки чи сусіди здатні навчити їх цьому.

Солов’я найчастіше можна зустріти на узліссі листяного або змішаного лісу, в густих садах і парках або на березі водойми, оточеного густим чагарником. Охоче мешкають вони в садових кущах і квітниках, де ростуть троянди та інші квітучі рослини.

До місць гніздування соловей прилітає вночі в квітні-травні, причому спочатку самці, а за ними самки. Самці відразу збиваються в групи і своїм співом служать надійним орієнтиром для самок. У травні або червні солов’ї-батьки починають майструвати гнізда, вибираючи для них місце на землі серед густого чагарнику із шаром сухого листя або в розвилці гілок, але теж над землею. Матеріалом для чудово замаскованого гнізда служать сухі листки, трава, рослинне волокно і шерсть тварин.
В гнізді звичайно з’являються 4-6 оливково-коричневих яєць. Пташенята солов’їв виходять з яєць голі й сліпі. Соловей допомагає самочці висиджувати яйця і годувати пташенят, співаючи при цьому свої чудові пісні. У другій половині червня молоді солов’ї вже залишають гнізда, а соловей перестає співати.

Пташенята ховаються в густій рослинності. До того часу, поки вони не навчаться добре літати і знаходити собі корм, про них піклуються батьки.

Решту літа солов’ї ведуть тихе життя і не співають. На відміну від прильоту, їх відліт в серпні-вересні в Тропічну Африку протікає непомітно. Родина південного солов’я – західна, центральна і південна області Європи, Північно-Західна Африка, Південно-Західна і Центральна Азія.

Власний опис соловейка у художньому стилі чи у науковому стилі Ви можете злишати через форму коментарів.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы