Опис зозулі

 

Опис зозулі в художньому чи науковому стилі Ви можете написати використовуючи надані твори.

 

Опис птаха зозулі

Напевно, кожен із нас знає, хто така зозуля. Та мало хто знає, як вона виглядає.

Зозуля – дуже популярна пташка на теренах України. Прогулюючись лісом, ви неодноразово чули тихе «ку-ку». «Зозуле, зозуле, скільки мені років» – часто вимовляємо такі слова. Та як же виглядає ця таємнича пташка?

Зозуля чималого розміру, дещо схожа на дикого голуба. Іноді розмах її крил може досягати п’ятдесяти сантиметрів. Та попри свою велич, пташка дуже мало важить: близько ста тридцяти грамів. Вона має сильні крила й міцні, хоч і короткі, лапи. Самки та самці відрізняються навіть за забарвленням. Зазвичай у самок рудіше пір’я, голова та груди світло-сірі з чорними смужками. Самці ж мають темно-сірий колір із темними смугами. Дзьоб у них темний, а ніжки – жовтогарячі. Зозулі дуже полюбляють ласувати різноманітними комашками.

Та в народі зозуля має погану репутацію. Кажуть, що гіршої матері серед птахів не знайти. Замість того, щоб будувати власне гніздо, вона знаходить чуже. І поки батьки пташенят відсутні, викидає одне яйце й замість нього підкладає своє. Маленьке зозуленя вилуплюється найперше. І його складно відрізнити від решти малят. Тому майбутнім батькам доведеться нелегко полювати, щоб прогодувати прожерливого підкидька.

Отака от вона – гарна, красива, але така хитра зозуля.

Твір-опис зозулі

Гучне зозуляче „ку-ку” добре знає кожен з нас. Його неможливо переплутати з голосом якого-небудь іншого птаха. Також відомо всім і про звичку зозулі підкидати яйця іншим птахам. А от як виглядає зозуля пам’ятають не всі.

Зозуля – порівняно великий птах. Дожина зозулі – 30-40 см, а розмах крил – 65 см. Вона вважається однією з найшвидших, спритних і обережних птахів у світі.

Крик зозулі чути здалеку, проте через скромне забарвлення і звичку ховатися в густих кронах листяних дерев побачити зозулю справді нелегко.

Птахи обох статей забарвлені однаково: темно-сіра верхня частина тіла, а голова і крила бурого відтінку. У зозулі довгий, заокруглений на кінці хвіст.
Пташенята на шиї мають білу пляму, а їхнє оперення часто має червонувато-бурий відтінок. Зозулю, що летить, можна переплутати з яструбом-перепелятником, оскільки в неї такі ж загострені крила і смугасте черево.

Короткий опис зозулі

Зозуля – відома пташка у наших краях. Ця пташка тендітна та невеличка. Її співи часто можна почути у лісах та біля річок.

Забарвлення зозулі переважно сіре. Самці мають спину та хвіст темно-сірі, горло, зоб, груди світло-сірі, інший бік пір’я білий з темною поперечною смугою, дзьоб чорнуватий, ноги короткі. Самки буроваті зверху, вохристий наліт на волі, спина іржаво-руда з широкими чорними і вузькими білими поперечними смугами.

Відомо, що зозуля погана матір – вона підкладає яйця іншим птахам. Тому, народившись, зозулятко сприймає за свою матір іншу птаху, яка його і виховує. А ще, зозулі-чоловіки та зозулі-жінки співають по-різному. Самці виспівують загальновідоме «ку-ку», а у самочок звуки дуже схожі на сміх. Отже, зозулі – гарні та красиві сіренькі пташки, що відомі завдяки своїм трелям.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы