Опис метелика капусниці

 

Опис метелики капусниці (Капустяний білан) для дітей та школярів викладено в цій статті.

Опис метелика капусниці

Метелики капустниці найбільш поширені з усіх видів метеликів. Дуже часто їх можна зустріти на городі, а точніше – чорну з жовтим гусеницю, яка живе на капустяному листі. Харчуючись ними та іншими городніми рослинами, вона сильно шкодить посівам.

Капусниця дуже швидко літає, маючи великий розмах крил при розмірі тіла 32 см в довжину. Самці відрізняються від самок тим, що у перших немає на передніх крилах чорних плям (по два плями на кожному крилі). Задні крильця в обох статей жовті.

Даний вид метеликів поширений на території Європи. Дуже часто капустиця веде «кочове» життя, перелітаючи скупченнями з одного місця на інше. Вони є постійними жителями лугів і полів, а особливо тих місць, які близькі до кормових посіви капусти. За теплий період кропив’янка дає від одного до трьох поколінь, так як літає вона з квітня по жовтень. Свої яйця метелик відкладає на листя капусти або на інші рослини, які належать до сімейства хрестоцвітних. Гусениці з віком змінюють своє забарвлення – спочатку вони жовтого кольору, потім синього або зеленого, вдало маскуючись на капусті. Таке їх яскраве забарвлення відлякує хижаків, служачи сигналом того, що вони отруйні. І справді, птиці їх не їдять і позбутися від шкідників можна тільки хімічними препаратами. Холодний період капустниця переживає в формі лялечки.

Науковий опис метелика капусниці

Метелик — розмах крил 55-60 мм. Крила борошнисто-білі з темним запиленням біля країв. Ha передніх крилах самок є дві чорні круглі плями. У самця подібні плями є тільки з нижнього боку передніх крил. Яйця лимонно-жовті, вертикальні, ребристі, завдовжки 1,25 мм. Гусениці попелясті, з великою темною головою, останнього віку — жовто-зелені з темно-бурими щитками, на яких знаходяться волоски та щетинки. По боках тіла є жовті смуги, на спині – світла. Лялечка зеленувато-жовта, з чорними крапками на спині та збоку.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы