Опис єнота

 
 

Опис єнота на українській мові допоможе написати твір та дізнатися багато цікавого про життя цих тварин.

Опис єнота

Єнот – полоскун яскравий представник сімейства єнотових. Це дуже симпатичний звірок.

Вага дорослого єнота 6-8 кілограм, до осені може досягати 25-ти. Довжина тіла 45 – 60см, довжина хвоста 25 см. Самки менше самців.

Єнота можна впізнати по темних поперечним лініях на хвості, по темній «масці» навколо очей. Хвіст у нього дуже пишний, шерсть сірувато-бурого кольору, довга і пухнаста, короткі лапи, тіло кремезне і щільне. Широка голова поступово переходить у вузьку, тонку і симпатичну мордочку, округлі вуха. Навколо очей у єнота розташовується темно-бура пляма, від чола до кінчика носа проходить смужка, а на хвості у єнота розташовується від 5 до 7 чорних широких кілець.

Передні лапи схожі на людські руки, з дуже чутливими пальцями. Цими лапками, вони обстежують навколо себе весь простір. Вони хоробрі і непогано плавають, чудово лазять по деревах.

Живуть єноти на всіх континентах. У 20 столітті, їх завезли до Європи. Водяться в основному в лісах змішаних і листяних, де багато дуплистих дерев, люблять селитися біля водойм.

Єнот веде одиночний спосіб життя, а на пошуки їжі виходить вночі. Вдень він відпочиває в норі.
У нього хороший зір і нюх. Іноді тварини збираються в зграї до 20 особин в одній норі.

Живуть вони в дуплах дерев, а можуть зайняти нору іншого звіра, адже самі вони рити притулок не вміють.
У холодні зими єнот деякий час проводить в сплячці. Це єдиний представник сімейства, який спить взимку.

Харчується раками і крабами, комахами, горіхами і фруктами, пташиними яйцями і гризунами. Любить кукурудзу і жолуді.

Вороги єнота – лисиці, рись, койот, куниця, вовк, пугач і людина.

В кінці лютого починається шлюбний період. Вагітність триває 2 місяці. В дуплі дерева у самки народиться 3 – 5 дитинчат. Вага одного малюка 70 грам. Очі відкриються через три тижні. До осені дітки можуть вже бути самостійними, але часто залишаються до зими з мамою.

У дикій природі єнот-полоскун живе 4 – 16 років.

Опис єнота для дітей

Єнот – хижий ссавець. Єнот-полоскун розміром нагадує велику кішку. Довжина тіла 45-60 см, хвоста 20-25 см; маса 5-9 кг. Лапи короткі, з настільки розвиненими пальцями, що сліди схожі на відбиток людської долоні. Єнот може передніми лапами захоплювати і утримувати предмети, в тому числі і мити їжу. Хутро у єнота густе, коричнево-сіре.

Якщо єнот не може сховатися або втекти, він прикидається мертвим. За характером цей звірок активний, дуже цікавий, забіякуватий, сміливий і хитрий.

 

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы