Опис гриба лисичка

 

Опис гриба лисичка на українській мові для дітей допоможе написати твір.

 

Опис гриба лисичка

Серед інших грибів лисички виділяються яскравим оранжево-жовтим забарвленням, а також тим, що капелюшок і ніжка у них становлять єдине ціле. Капелюшок гладкий, може бути неправильної форми, з хвилястими краями. Відокремити шкірку від м’якоті непросто. Сама м’якоть м’ясиста, білувато-жовта, на смак кислувата, має запах сушених фруктів. Ніжка щільна, буває трохи світліше капелюшка, внизу вужча, ніж вгорі. Завдяки особливій речовині, ці гриби ніколи не бувають червивими.

Ростуть ці гриби зазвичай групами, тому після виявлення однієї лисички варто уважно пошукати її сусідок десь поблизу.

Гриби лисички опис для дітей

У великій родині лісових грибів лисички легко впізнати. За рахунок характерного зовнішнього вигляду і яскравого забарвлення їх важко переплутати з будь-якими іншими грибами і досить легко знаходити в лісі. Дітям особливо подобається шукати ці гриби, їх рудий колір нагадує лисячу шубку. Середня висота рудої лісової красуні-лисички – 4-6 сантиметрів, діаметр модного капелюшка 5-8 сантиметрів.

Капелюшок у дорослої лисички нагадує воронку з хвилястими краями, яка поступово звужується до низу і плавно переходить в ніжку. І капелюшок і ніжка цього гриба пофарбовані одним кольором, який зазвичай порівнюють з кольором лисячої шуби. Але можна ще порівняти його з кольором яєчного жовтка.

Знайти лисички можна в будь-якому лісі, найбільше їх зростає там, де ростуть ялини і сосни, але можна знайти їх і біля дуба або бука. Як правило, лисички ховаються під опалим і прілим листям. Ростуть ці гриби зазвичай групами, тому після виявлення однієї лисички варто уважно пошукати її сусідок десь поблизу.

Однією з переваг лисичок є те, що їх уникають різні шкідники і комахи. Лисички виробляють особливу речовину, нешкідливу для людини, але отруйну для різних паразитів.

Гриб лисичка опис

Жовті, ошатні лисички завжди ростуть великими сім’ями. Молоденькі – опуклі, акуратні, рівненькі, як гудзики. Постарше – з високою ніжкою, м’ясисті, щільні, те, що треба для грибника. А запах! Особливий, аромат лисичок, його ні з чим не сплутаєш. З закритими очима, тільки по нюху можна відрізнити лисички від будь-яких грибів. В одній з книг про гриби я прочитала: “Запах березового листя з домішкою м’яти”.

Коли лисичка дозріває, капелюшок приймає форму воронки з нерівними, звивистими, а то і зовсім розірваними на окремі лопаті краями. Лисички люблять всі грибники, тому що червяків у них ніколи немає. Чомусь обходять їх стороною грибні шкідники.

Ще одна з переваг лисичок – вони невибагливі до погодних умов. Ці гриби не бояться ні сухих днів, ні надмірної вогкості. Починають рости лисички досить рано, в червні, але все ж пізніше перших підберезників і красноголовців. Втім, в різних місцевостях по-різному. Зате відразу висипають величезними купами, смугами, колами.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы