Опис дуба звичайного
Опис дуба звичайного 4 ы 5 клас можуть написати використовуючи поданий приклад.
Опис дуба в художньому стилі
Дуб – одне з наймогутніших і найвеличніших дерев світу. Нам, українцям, дуже пощастило бачити безліч цих могутніх створінь в міських парках, лісах і навіть біля власних будинків.
В висоту дуб може досягати п’ятдесяти метрів, а стовбур має товщиною до півтора метра. Дуже дивно, що така велетенська рослина виростає з маленького жолудя, який за розміром має лише три сантиметри. Квітне дуб у травні, а самі плоди – жолуді – з’являються в вересні-жовтні. Корінь цього велетня надзвичайно великий – за довжиною дорівнює наземній частині. Існує дві сезонні форми дуба звичайного — рання та пізня. Для раннього дуба характерним є те, що листки розпускаються у квітні і на зиму опадають, а для пізнього – листки розпускаються на два-три тижні пізніше і на молодих рослинах залишаються на зиму.
Дуб звичайний дуже любить світло і хороший ґрунт, тому в болотистій погано освітлюваній місцевості рости не буде. Товаришує (легко уживається) з сосною, грабом, ясеном, ялиною, буком.
Дуб звичайний займає чверть від усієї площі державного лісового фонду України. Хоч і росте на більшій частині України, але в степах його можна зустріти не дуже часто. Найчастіше його можна знайти в долинах річок.
Дуб звичайний є дуже корисною рослиною. Його деревина використовується для виготовлення меблів, паркету, фанери, шахтних і гідротехнічних споруд і навіть у суднобудуванні. Оскільки деревина дуба не має особливого запаху, з неї виготовляють діжки під коньяк, вино, пиво, спирт, оцет, олію. Окрім того дуб, а точніше його кору, використовують в народній медицині як дієвий засіб у боротьбі з хворобами шлунку.
Отож, дуб звичайний є надзвичайно корисною, гарною і потрібною рослиною, якою може пишатись не тільки кожен українець, а й житель планети.