Колиска європейського народовладдя
- 9-04-2022, 21:44
- 421
7 Клас , Всесвітня історія 7 клас Крижановський, Хірна
Колиска європейського народовладдя
Політичні зміни в Німеччині тривали. В ній, зокрема, утворився Швейцарський союз. Про це подбали альпійські пастухи, які повстали проти Габсбургів.
Місто в Німеччині XV ст. Малюнок XIX ст.
Міські ворота Любека на початку XV ст. Малюнок XIX ст.
Початок боротьби швейцарців за незалежність народна легенда пов’язує з мужнім вчинком Вільгельма Телля. Цей швейцарський селянин нібито відмовився вклонитися капелюху королівського намісника (так змушували швейцарців засвідчувати своє вірнопідданство). Тоді намісник повелів, щоб Вільгельм Телль збив стрілою з арбалета яблуко з голови свого п’ятирічного сина. Помолившись Богу, Телль ретельно прицілився і влучив у яблуко. Він зізнався потім наміснику, що коли б схибив, то другу стрілу випустив би в нього. Згодом Телль підстеріг намісника і вбив його. Це, якщо вірити легенді, і призвело до війни між швейцарцями та Габсбургами.
1315 р. швейцарська піхота розгромила рицарське військо Габсбургів. Габсбургам довелося визнати незалежність Швейцарського союзу, який пізніше став європейською державою — Швейцарією. Згодом до Швейцарії прилучився ряд нових міст (Цюріх, Берн та ін.).
У швейцарських кантонах склалося народовладдя. В певний день усі дорослі чоловіки збиралися до гурту й спільно вирішували найважливіші державні питання. Ця політична традиція збереглася в Швейцарії донині. Швейцарці пишаються тим, що їхні пращури стояли біля колиски європейської демократії.
Кантон — адміністративний округ у Швейцарії, Бельгії і Франції.
Для всезнайок
Швейцарцям не доводилося помирати за свого короля: вони його не мали. Натомість вони пролили немало крові за чужих можновладців, бо охоче ставали воїнами-найманцями (виникла навіть приказка: «Немає грошей — немає швейцарців»). Вони зажили слави хоробрих I вправних вояк. Римські папи й нині набирають свою гвардію з швейцарців.
Коментарі (0)