Узагальнення за розділом: Становлення України як незалежної держави
- 3-05-2022, 01:40
- 663
11 Клас , Історія України 11 клас Хлібовська, Наумчук (рівень стандарту)
Узагальнення за розділом: Становлення України як незалежної держави
1. Прочитайте уривок з історичного джерела. Чим, на вашу думку, було небезпечне для економічного розвитку держави означене явище?
«Тіньова» економіка в другій половині 1990-х років, за оцінками фахівців, гальмувала не тільки ринкові реформи, а й вкладання іноземними інвесторами капіталів в Україну».
2. Розташуйте перелік подій у хронологічній послідовності. Складіть хронологічну таблицю.
Прийняття Конституції України; дострокові вибори Верховної Ради та Президента України; запровадження в обіг гривні; вступ України до Ради Європи; Помаранчева революція; підписання Будапештського меморандуму.
3. Попрацюйте з логічними ланцюжками. З'ясуйте, яке з понять зайве і чому.
- A) Верховна Рада, уряд, судова система, «партія влади».
- Б) МВФ, Світова організація торгівлі. Рада Європи, СНД.
- B) приватизація, інвестиції, фермерське господарство, планова економіка.
- Г) багатовекторність, євроінтеграція, без'ядерний статус, Тузлинська криза.
4. Проаналізуйте уривок із джерела. Про яку подію у ньому йдеться? Чи можна стверджувати про формування в Україні громадянського суспільства? Відповідь аргументуйте.
«Мільйон українців зібрався на київському майдані Незалежності, вимагаючи скасування результатів другого туру виборів та призначення нових чесних виборів. Перебуваючи під постійною загрозою, десятки тисяч мирних маніфестантів кілька тижнів мешкали у наметах на майдані за низької мінусової температури до того часу, як після голосування 26 грудня було відновлено справедливість».
5. Визначте зовнішньополітичні пріоритети України у 1991-2004 роках і складіть розгорнутий план відповіді.
6. Розкрийте сутність етнонаціональних і демографічних процесів. Простежте їхню динаміку на прикладі вашого населеного пункту, використавши статистичні дані та усну історію (спогади сучасників).
7. Консервативна ідеологія класика української суспільної думки В'ячеслава Липинського закликала до утвердження в Україні середньої та дрібної приватної власності на землю як підґрунтя для появи середнього класу, зацікавленого у власній державі та підтримці національної культури. Поміркуйте, чи вдалося створити середній клас упродовж зазначеного періоду.
8. Попрацюйте з характеристиками історичних особистостей, поданими під рубрикою «Президенти України» у § 29 (Леонід Кучма) і в § 31 (Віктор Ющенко). Вкажіть, який внесок у вітчизняну історію вони зробили.
Коментарі (0)