Опис картини Т.Шевченка «Селянська родина»

 

Опис картини Т.Шевченка «Селянська родина» допоможе написати власний твір, використовуючи поданий варіант.

Опис картини «Селянська родина»

На жаль, не всі знають, що Тарас Григорович Шевченко не лише геніальний поет, але й не менш талановитий художник. Його художня спадщина величезна – понад вісімсот творів.

Родина – споконвічний ідеал української нації. Така тематика завжди надихала митців. І першим, хто втілив її в українському живописі був Тарас Григорович. Він зумів ідеально передати весь божественний сенс, який вкладав у пошанування родинних цінностей.

Картину було написано 1843 року. Можливо, автора надихнула поїздка до рідної Батьківщини, можливо, відсутність власного родинного затишку. Відповідь досі неоднозначна. Але це той омріяний ідеал, до якого Шевченко прагнув усе життя.

Картина «Селянська родина» виконана в побутовому жанрі, але це робить її небуденною, оригінальною. На полотні зображено молоду родину, яка сидить під стріхою старенької, але охайно вибіленої хатинки. Стомились усі та й вечір стиха підійшов. Тепер можна побавитися зі своїм малям. Видно, що хлопчик робить перші кроки у великий світ. А батьки не можуть ним намилуватися, їх малий синочок уже такий самостійний. Позаду присів перепочити сивий дідусь. Видно, що він про щось задумався. Згадав, напевно, молоді роки… Згадав, як країна була вільною, як сам був гайдамакою… Тоді сила в зморщених руках була іншою та й спина так не боліла. Все таки час нічого й нікого не шкодує.

З особливою ніжністю Тарас Шевченко передав образ жінки – берегині своєї родини. Вона вродлива, як калина, у вишитій сорочці та плахті. Саме такий образ має ненька Україна: добра, мила, ніжна, тепла. Вона оберігає своє дитя від негараздів і дарує йому свою палку любов. Поряд сидить тато, також одягнений у традиційний одяг. Та в батька дещо інша місія: він захисник своєї родини й своєї України. Хоч його образ передає всю міць, силу, мужність українського козацтва. Проте має сумні очі. Він розуміє, що малого теж чекає нелегка доля.

«Селянській родині» Тараса Григоровича вже понад 160 років. Але досі від неї віє спокоєм, благодаттю, щастям. Промениться божественне світло з полотна на краще майбутнє неньки України.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы