Войти
Закрыть

Узагальнення до розділу III «Провідні держави світу в міжвоєнний період»

10 Клас , Всесвітня історія 10 клас Полянський (рівень стандарту)

 

Узагальнення до розділу III «Провідні держави світу в міжвоєнний період»

Етапи міжвоєнного періоду та їхні характерні ознаки

Отже, у провідних демократичних країнах відбулася структурна перебудова економіки. Основну роль почало відігравати масове виробництво. Широко впроваджувались елементи раціоналізації виробництва й механізація, стандартизація, конвеєрні лінії. З поглибленням кризових явищ в економіці посилювалося державне управління.

Після безладу й розрухи, породжених Першою світовою війною та революціями, у середині 1920-х років розпочався період стабілізації, який характеризувався спадом революційного руху, піднесенням економіки, послабленням зовнішньополітичних суперечностей.

Було подолано політичну кризу, пов’язану з німецькими репараціями. Німеччина звільнялася від значної частини виплат, США та Велика Британія надали їй кредити й країна швидко відбудовувалася.

Високі темпи промислового розвитку Франції пояснювалися великими репараціями з Німеччини (до 9 млн марок золотом), використанням саарського вугілля й лотаринзької руди, дешевої робочої сили в колоніях.

Великій Британії не вдалося повернути свою колишню могутність.

Економічне зростання США в 1920-х роках назвали епохою «процвітання» Америки.

Порівняно стабільний та динамічний розвиток післявоєнної світової економіки закінчився восени 1929 р., коли розпочалася «Велика депресія». Основними її причинами стали монополізація виробництва, відсутність державного регулювання.

Світова економічна криза, розпочавшись у США, швидко охопила Європу й увесь світ. Вона тривала майже десятиліття. Економіка багатьох країн опинилася на межі банкрутства.

Міжвоєнний період — це також період утвердження тоталітарних режимів: комуністичного, фашистського й нацистського. Тоталітарні режими традиційно поділяють на «ліві» (Росія) і «праві» (Німеччина, Італія). Екстремістський характер тоталітарних ідеологій перетворив європейську політику на арену гострих конфліктів, що вибухнули наприкінці 1930-х років.

Ліга Націй була спробою налагодити стабільні й відкриті міжнародні відносини, що унеможливило б нову війну. Проте вона не мала важелів впливу на політику агресивних держав і тому не змогла запобігти новій масштабній війні.

Однак міжвоєнний період — це не тільки кризи, загострення міжнародних відносин та інші негативні явища. Величезні жертви, яких зазнала Європа в роки Першої світової війни, змусили людей згадати про вічні цінності: турботу про рідних і близьких, цінування власного життя. Незворотним став процес зрівняння в правах жінок і чоловіків; жінки дедалі активніше брали участь у політичному й громадському житті.

скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "Всесвітня історія 10 клас Полянський (рівень стандарту)", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація