Войти
Закрыть

Народження Візантії

7 Клас , Всесвітня історія 7 клас Крижановський, Хірна

 

Народження Візантії

У 330 р. імператор Константин зробив столицею Римської імперії місто Візантій, яке лежало на мальовничому березі Босфору. Нову столицю спершу називали Новим Римом, а згодом — Константинополем, тобто «містом Константина».

Джерело

VI ст. Із повідомлення середньовічного історика Йордана про відвідання Константинополя остготським королем

(Король) увійшов у царствене місто й здивовано промовив: «Тепер я бачу на власні очі це знамените місто, розповіді про яке часто слухав з недовірою». Озираючись на всі боки, він то захоплювався розташуванням міста, то дивувався каравану кораблів... Дивлячись на знамениті стіни та на юрму народу, який хвилею стікався сюди, немов військо в бойовому строю... (він) промовив: «Поза сумнівом, (римський) імператор є земним богом, і той, хто зважиться повстати проти нього, сам буде винен у своїй смерті».

1. Яке враження справив Константинополь на остготського короля?

2. Як працювала на владу імператора велич нової столиці? Чому імператор не шкодував коштів на її розбудову?

У 395 р. Римська імперія остаточно розкололася на Західну Римську (зі столицею в Римі) та Східну Римську (зі столицею в Константинополі). Східна Римська імперія стала називатися Візантійською. Територія Візантії включала Балканський півострів, Малу Азію, Сирію, Палестину, Єгипет, частину Месопотамії і Закавказзя, острови Кріт і Кіпр.

Знайди на карті територію Візантії та її столицю.

Влада у Візантії належала імператору, який спирався на численне чиновництво. Імператор був самодержцем. Його слово вважалося законом. Імператорська влада не була спадковою, тобто не переходила від батька до сина, оскільки його обирали вельможі та військо. Тому, на відміну від Західної Європи, де монархами ставали за правом народження, у Візантії трон міг посісти будь-хто — воїн, конюх, селянин. Це породжувало політичну нестабільність у державі. Боротьба за владу велася постійно й запекло, рідко який імператор утримувався на троні до старості й помирав без сторонньої допомоги.

Коронування імператора Юстиніана ІІ

Символи імператорської влади — корона і держава

Двоголовий орел — герб Візантії

Самодержець — монарх, якому належить уся повнота влади, який нікому не підзвітний.

скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "Всесвітня історія 7 клас Крижановський, Хірна", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація