Золоті ворота опис

 

Твір-опис Золоті ворота кожен може написати сам, використовуючи подані варіанти.

Опис Золотих воріт

Золоті ворота знаходяться у Києві. Це історична пам’ятка 11 століття, яка збереглася і до наших днів. Золоті ворота було збудовано за правління Ярослава Мудрого. Довгі століття ця споруда вражала величчю та неприступністю.

Поверх башти була розташована церква Благовіщення. Ці ворота були головним в’їздом до Києва. Після реконструкції пам’ятка була схожа на дві паралельні стіни довжиною в 25 і 13 метрів. Основна частина — це вежа із зубцями заввишки 14 метрів; із зовнішнього фасаду вежа має додатковий виступ — «малу вежу»; проїзд воріт перекривається з одного боку підйомними дерев’яними воротами, обкутими металом, з другого — стулками воріт, виконаними за зразком стародавніх воріт.

В декорі фасадів були використані орнаменти з цегли. Підлогу прикрашено мозаїкою. З боку міста на фасаді можна побачити складські приміщення. Усередині відновлених частин валу є приміщення музею Золотих воріт й щаблі, які ведуть на гребінь, де відкривається чудова панорама Києва.
Я вважаю, що Золоті ворота відіграють велику роль в історії, і тому її треба зберегти.

Золоті ворота опис пам’ятки

Золоті ворота – важлива історична пам’ятка Києва. Збудовані в 1037 році за часів правління Ярослава Мудрого. Колись ця споруда мала не тільки оборонне значення, а була символом незалежності і могутності Київської Русі як держави і Києва як її столиці. Свою назву ворота дістали за аналогією до константинопольських Золотих воріт, що також були парадним в’їздом до міста.

Як могутня фортифікаційна споруда, Золоті ворота наводили жах на завойовників своєю неприступністю. Навіть монголо-татари у 1230 році не змогли взяти їх штурмом. Ворота було знищено після захоплення міста. Напівзруйновані Золоті ворота аж до середини XVIII століття були в’їздом до центральної частини Києва.

В 1648 році, після перемоги під Жовтими Водами через них тріумфально в’їхав до столиці Богдан Хмельницький.

У 1972-1973 роках київські вчені вивчивши документи вирішили зробити реконструкцію цієї пам’ятки. Звісно їх вигляд не такий, який був у 11 столітті. Адже достеменно невідомо який вигляд тоді мали ворота. Із зовнішнього боку в’їзні металеві ворота зроблені за зразком стародавніх врат. Від міста ворота перекриваються на всю висоту арки підйомними дерев’яними ґратами, обкованими металом.

Пам’ятка «Золоті ворота» поєднує в собі риси оборонної і культової архітектури. Надбрамний храм невеликий. Це чотиристовпна споруда з однією позолоченою банею. Фасади церкви оздоблені орнаментами із цегли. Підлога в ній викладена мозаїкою за зразком давньої підлоги Софії Київської. Щоб відтворити первісний вигляд валу, що в давнину прилягав до ворітної вежі, над нею зроблені дерев’яні забрала. З оглядового майданчика Золотих воріт, до якого наверх ведуть сходи, відкривається прекрасна панорама Києва.

Реконструкція пам’ятки була закінчена в травні 1982 року, і зараз Золоті ворота є візитною карткою столиці України.

Власний опис Золотих воріт у Києві Ви можете залишати через форму коментарів, щоб допомогти одноліткам з виконанням домашнього завдання.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы