Латаття біле опис

 

Латаття біле опис для дітей може знадобитися для підготовки до уроку та написання твору. Розповідь про латаття біле та цікаві факти про латання зроблять ваш твір інформативним.

Опис латаття

Латаття біле – багаторічна водна рослина. Його іноді ще називають водяна лілія. Латаття притягує до себе неповторною красою. Єдина рослина, яка мільйони років без будь-яких морфологічних змін існує у флорі України.

Зростає у водоймах зі стоячою і повільно проточною водою, глибиною до 2 м. Темно-зелене листя, яке плаває на поверхні води, у вигляді великого сердечка, прикрашене білою, чарівною квіткою, яка має добре відчутний, ніжний аромат. Складається квітка латаття з безлічі зовнішніх і внутрішніх білосніжних пелюсток. Зовнішні пелюстки за своїми розмірами трохи більші своїх внутрішніх побратимів. В середині квітки знаходиться рильце, що представляє собою оранжевого кольору коло з вихідними в різні боки променями.

Все листя і квітка закріплені на пружному стеблі, яке тягнеться від підводного кореня до поверхні води. Це стебло таке міцне, що не дозволяє навіть сильному вітру зірвати латаття зі свого місця.

Квітки на ніч ховаються у воду, але тільки-но зійде сонце, вони спливають на поверхню у вигляді великих овальних бутонів, які через деякий час поволі розкриваються у білосніжні квітки.

Розмножується латаття насінням, що дозріває під водою і кореневих розгалуженнях. Після дозрівання насіння спливає на поверхню.

Річки, озера і ставки є постійним середовищем існування цієї прекрасної квітки, але варто також пам’ятати, що біле латаття не любить швидких течій, тому зустріти його можна тільки на «тихій» воді.

На превеликий жаль кількість казкової німфеї стає все менше і менше, а відбувається це через забруднення і пересихання водойм. У зв’язку з цим біле латаття в багатьох країнах занесено в Червону книгу як зникаючий вид і охороняється законом.

Мало хто знає, що німфея може передбачати погоду. Так, наприклад, якщо вдень квітки латаття напівзакриті, або закриті повністю – наближається дощ.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы