Опис снігура зимою

 

Опис снігура взимку – цікавий та незвичайний, адже цю птаху легко впізнаги по її забарвленню. Текст опис про снігура – ви можете доповнити чи змінити на свій розсуд, а ми наводимо вам лише приклад.

Опис снігура зимою

Взимку, як тільки випадає перший сніг, з’являються в Україні красиві птахи, з яскраво – червоними грудками. Це снігурі.

Ім’я своє снігур дістав від слова „сніг”. Адже ці пташки, за народним повір’ям – перші вісники зими і снігу.

Снігур – звичайний осілий птах Карпат і зимуючий птах на всій території України. Дивно якось виходить: снігурі прилітають до нас на зимівлю, в той час як багато птахів, навпаки, відлітають в теплі краї. Виявляється, наші краї для снігурів уже теплі краї: літом вони майже всі відлітають на далеку Північ, де зима дуже холодна. Там снігурі звивають гнізда і виводять пташенят. А восени всім сімейством вони прилітають до нас. Оселяються в хвойних лісах, але взимку нерідко зустрічаються в зелених зонах і садах населених пунктів.

Тримаються невеликими зграйками (7-10 птахів у кожній). Живляться різними ягодами, бруньками, насінням деревних і чагарникових рослин.

Снігурі – птахи не тільки красиві, а й солідні: ніколи не поспішають, не метушаться. І до того ж рицарі: самці, які б не були голодні, завжди поступляться кращими гронами горобини самиці.

Снігур – невеликий птах, трохи більший од горобця. Його голова довкола очей та дзьоба чорна, ніби шматочок вугілля. Майже половина пір’я теж має такий самий колір, але вже з металічним відблиском. На спині та під хвостом вона має біле пір’я. На грудці та позаду голови сірі вставки, але це тільки у самців. Наче замерзнувши од морозу, вони мають червоні щічки та шийку під дзьобом. Червоними також є боки та животик. Трохи відрізняються за забарвленням самки снігурів. Коли дитинчата починають обростати пір’ям, то в них ще немає такої чорної голови, як у дорослих птахів.

Перелітаючи з дерева на дерево і наспівуючи свої приємні пісні снігурі дуже оживляють зимові ліси, сади, парки. Як тільки зграйка снігурів перелітає на нове місце і сідає на верхів’я дерев чи кущі, вони одразу починають перегукуватись – аби легше було зібратися докупи. З наближенням темряви вся зграйка відлітає куди-небудь на дерева чи кущі де і ночуює, сховавшись в густих гілках.

Зимою снігурі, як і синиці прилітають до людського житла. Спокійно обробивши одне дерево, снігурі перелітають на сусіднє. І роблять це по команді вожака, якого птахи неухильно слухаються.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы