Опис оленя

 

Опис оленя на українській мові допоможе написати твір і отримати хорошу оцінку.

 

Опис оленя в художньому стилі

Олені – великі тварини, розмір різних видів може коливатися від 55 см в холці і ваги 10-15 кг у водяного оленя до 155 см висоти і ваги понад 300 кг у благородного оленя. Всі види оленів мають витончене тіло, стрункі ноги, довгу шию і відносно невелику голову, яку вінчають роги. Роги оленів мають специфічну гіллясту форму, кількість бічних відростків не менше трьох, вони можуть збільшуватися в залежності від віку та виду оленя. Форма рогів також залежить від виду тварини. Роги утворені кістковою тканиною і щорічно скидаються. Носять роги тільки самці за винятком північних оленів, у яких рогаті обидві статі.

Хвіст у оленів відносно короткий, у деяких видів він може бути пухнастим і розправлятися подібно до квітки. Всі види оленів мають забарвлення переважно бурого кольору (північні олені сірі), часто на тілі є білі або жовтуваті плями (наприклад у плямистого оленя, аксиса і лані).

Опис оленя для дітей

Благородний олень – найдавніший мешканець лісів. Олень – велика, витончена тварина з тонкою довгою шиєю і стрункими ногами. Тіло оленя вкрите густою грубою шерстю. Оленята розфарбовані строкато: на спинках у них білі округлі цятки.

Роги прикрашають голову самця, причому ця прикраса змінюється щороку: до початку весни старі роги відпадають, і на їх місці починають рости нові. Молоді роги називаються – панти. На дотик вони м’які, покриті бархатистою шкірою, ростуть швидко і до кінця літа стають твердими. В цей час олені чешуть роги об дерева, поки не зчистять вже не потрібну шкіру. Чим старше і сильніше тварина, тим роги красивіші, більші, гіллясті. У молоденьких оленів роги не розгалужені, гострі і прямі, як сірники.

Зараз люди оберігають і піклуються про оленів. Так як через надмірне полювання їх практично знищили.

Але якщо оленів стане дуже-дуже багато, то це буде погано для лісу. Харчуючись листям, гілками, корою дерев і чагарників, олені можуть з’їсти велику частину молодих пагонів дерев і чагарників. Влітку тварини віддають перевагу траві, причому їдять вони в будь-який час доби. А ось взимку харчуються зазвичай вночі.

Осінь у оленів – пора весіль. Самці викликають на поєдинок всіх, хто захоче забрати у них наречених. Б’ються олені рогами. Переможець забирає в ліс своїх наречених, які стояли осторонь і спостерігали за поєдинком. В цей період олені ревуть, тому і називають їх – «ревуни». Ревуть олені найчастіше вранці, на світанку. Звук гарний, як в трубу сурмлять. Ревуть олені близько двох тижнів, і весь цей час не їдять, тому і худнуть.

У глухому куточку лісу народжуються у самок оленята. Один або два. Перші дні плямисті оленята зовсім безпорадні: нерухомо лежать в густій траві. Мама тримається поблизу, пасеться і вартує, завжди готова захистити малюків від ворогів. На 4-5 день оленя стає на ноги і ходить за мамою. Спочатку тільки молоком материнським харчується, потім траву пробують. Повністю самостійними оленята стають, коли їм виповнюється один рік.

Олень короткий опис для дітей

На Землі живе багато різних оленів. Є маленькі, трохи більше кішки. А є велетні – це лосі. Але всі дуже красиві, кожен по-своєму.

Благородний олень не тільки красива, але сильна і велика тварина. Сама назва “благородний” дуже підходить цьому оленю.

Високо підняту голову прикрашають гіллясті роги. Відростків – “гілочок” буває так багато, що оленячі роги іноді порівнюють з короною.

Роги є тільки у самців. Щороку вони їх скидають, але виростають нові, такі ж гарні і величні.

У оленя високі, стрункі ноги. На подовженій голові великі круглі очі. Олень добре бачить все, що робиться навколо. Рухливі вуха вловлюють найменший шурхіт. Нюх оленя теж прекрасний.

Житла благородного оленя – це ліс, гірські схили, зарості чагарників, галявини з високою густою травою.

Тримаються олені невеликими стадами. Влітку, особливо в жарку погоду, приймають водні процедури. Так вони рятуються і від спеки, і від набридливої мошкари.

Основний ворог оленів – це вовки. Олені захищаються ударами міцних копит і гострих рогів. Вовкові впоратися зі здоровим, сильним оленем не під силу.

Осінь у оленів – пора весіль. Самці благородного оленя на світанку ревуть. Цю оленячу “пісню”, що нагадує то тяжке зітхання, то протяжне мукання, то звук труби, чутно за десятки кілометрів.

У благородних оленів малюки – оленята народжуються в плямисту вбранні. У дорослих оленів плям вже немає. Плямистий олень менше благородного. Але це один з найкрасивіших оленів. Його річний «одяг» – в яскравих світлих плямах. Але взимку вони мало помітні. Або їх немає зовсім. Таке забарвлення допомагає маскуватися.

Коли народжується малюк, перший час він лежить, зачаївшись в траві. А мама пасеться неподалік, щоб не привертати до малюка уваги хижаків. У багатьох оленят близько хвоста є світла пляма. Вона як маячок – орієнтир, щоб не загубитися і не відстати. А ще мама – олениха і оленятко »перемовляються» – бекають.

У наші дні полювання на плямистих оленів заборонене.

Опис тварини оленя Ви можете написати використовуючи дані твори і ознайомити інших зі своїм варіантом через коментарі)

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы