Акули опис для дітей

 

Опис акули на українській мові розповість як виглядає акула і про її особливості. Акула опис для дітей може бути доповнено цікавими фактами.

Акули опис для дітей

Найзагадковіші мешканці водного світу – це акули. Перші представники цього сімейства з’явилися майже 400 млн. років тому і вже тоді відрізнялися ненажерливістю і лютістю.

Дуже часто по телевізору показують величезних сіро-синіх акул, їх широко відкриті щелепи з грізними рядами гострих зубів. Але різновидів акул дуже багато, і не всі вони схожі на лютих хижаків.

Є акули смугасті, плямисті, схожі на бочечку або плоскі, як камбала. Що стосується розмірів – то і серед цих риб зустрічаються справжні гіганти, здатні вирости до 20 м. А є і зовсім невеликі акули, колючі, що мають довжину до 17 см.

Немає акул тільки під льодами Північного океану і в деяких морях біля Антарктиди. Одні акули воліють самотність, інші тримаються зграями.

Скільки зубів у акули?

У тигрової і білої акул може бути 280-300 зубів. А найбільшою кількістю зубів може похвалитися китова акула – цілих 14 тисяч.

Зуби в акул ростуть все життя: кожен випавший замінюється новим, не менш гострим.

Чим харчується акула?

В основному їдять вони рибу і морських мешканців, в залежності від конкретного виду: краби, ракоподібні, молюски, каракатиць.

Біла акула воліє полювати на морських слонів, тюленів. Тигрова акула в їжі нерозбірлива і ковтає все підряд. Всього 3 види акул харчуються виключно дрібною рибкою і планктоном.

Маючи гарний нюх, акула відчуває малу кількість крові на відстані до 1 км.

У цих риб, крім зубів, немає жодної кісточки, тільки хрящі. Акула повинна весь час рухатися, щоб дихати, якщо вона зупинитися, то може задихнутися і потонути.

Тільки деякі види прибережних акул можуть собі дозволити трохи полежати на мілководді.

Живуть акули, в основному, 20-30 років. Однак є особини, які мають вельми солідний вік – до 100 років.

Автор твору – Гнатюк Юлія

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы