Українська література 8 клас Борзенко, Лобусова (повторне видання) 2021
- 5-01-2023, 13:58
- 351
Володимир Підпалий (1936—1973)
Василь Голобородько (нар. 1945 р.)
Творчість поетів перших десятиріч ХХІ ст.
Василь Герасим’юк (нар. 1956 р.)
Анатолій Мойсієнко (нар. 1948 р.)
Іван Карпенко-Карий (1845—1907)
Прозова творчість українських письменників
Михайло Коцюбинський (1864—1913)
Олександр Довженко (1894—1956)
Слово до читачів і читачок
Мистецтво, одним із видів якого є література, допомагає нам пізнавати себе і світ. Завдяки мистецтву ми розкриваємо нові грані власного «я», долучаємося до національної та світової культури.
Сприймаючи художній твір, ми його осмислюємо й аналізуємо. Чужі думки й переживання, хай і на деякий час, робимо своїми, немовби приміряємо все на себе: із чимось погоджуємось, а з чимось — ні. А ще мимоволі замислюємось, ким ми є і ким хочемо бути. Так пізнаємо й поступово «творимо» самих себе.
Під час читання ведемо самостійний — без жодних посередників — діалог із художнім твором. І цей діалог є не лише інтелектуальною розвагою, а ще й копіткою працею. Адже мистецтво слова не пропонує якихось чудодійних рецептів, не дає простих і конкретних відповідей на всі наші запитання. Ці відповіді ми маємо здобувати самі, а книги нам у цьому лише допомагають, пропонуючи багатий досвід різних народів і поколінь, який ми узгоджуємо з власними актуальними потребами.
Підручник, з яким ви ознайомитеся, містить різні фольклорні та літературні твори. Вони супроводжуються належним навчальним матеріалом: відомостями про письменників, характеристиками важливих художніх явищ й образів, визначеннями понять із теорії літератури, запитаннями й завданнями. Усі ці матеріали становлять цілісний навчальний комплекс, що створює умови для найбільш ефективного усвідомлювання прочитаного, розвитку інтересу до художньої літератури, читання.
Цікаві факти, різні оцінки мистецьких явищ ви знайдете в рубриках «Україна і світ», «Актуальна цитата». Ці додаткові відомості залучені з метою розширити ваше уявлення про українську літературу, її роль у культурі світу, запропонувати різні погляди на творчість письменника, художній твір.
Пам’ятаймо, що найкращі результати в будь-якій справі досягаються завдяки діалогу і співпраці. Саме тому надзвичайно важливо, щоб ви не залишалися пасивними й байдужими, а повсякчас брали активну участь у пошуках відповідей на запитання, які ставлять перед читачами літературні твори. Не бійтеся дискутувати, висловлювати власні думки, навіть якщо вони розходяться з тими, що представлені в підручнику. Саме в пошуках, обговоренні та дискусіях народжується істина.
Читайте із задоволенням та дізнавайтесь нове про себе й світ!
Коментарі (0)