Войти
Закрыть

Українська література 8 клас Борзенко, Лобусова (повторне видання) 2021

8 Клас

 

Вступ

Усна народна творчість

Українські історичні пісні

Пісні Марусі Чурай

Українські народні думи

Світ української поезії

Тарас Шевченко (1814—1861)

Леся Українка (1871—1913)

Володимир Сосюра (1898—1965)

Володимир Підпалий (1936—1973)

Василь Голобородько (нар. 1945 р.)

Творчість поетів перших десятиріч ХХІ ст.

Василь Герасим’юк (нар. 1956 р.)

Іван Малкович (нар. 1961 р.)

Анатолій Мойсієнко (нар. 1948 р.)

Ігор Павлюк (нар. 1967 р.)

Галина Кирпа (нар. 1950 р.)

Українська національна драма

Іван Карпенко-Карий (1845—1907)

Прозова творчість українських письменників

Михайло Коцюбинський (1864—1913)

Олександр Довженко (1894—1956)

Ніна Бічуя (нар. 1937 р.)

Володимир Дрозд (1939—2003)

Юрій Винничук (нар. 1952)

Український гумор

Валентин Чемерис (1936—2016)

Словник термінів і понять


Завантажити підручник з Української літератури 8 клас Борзенко, Лобусова (повторне видання) 2021

  
 
 

Слово до читачів і читачок

Мистецтво, одним із видів якого є література, допомагає нам пізнавати себе і світ. Завдяки мистецтву ми розкриваємо нові грані власного «я», долучаємося до національної та світової культури.

Сприймаючи художній твір, ми його осмислюємо й аналізуємо. Чужі думки й переживання, хай і на деякий час, робимо своїми, немовби приміряємо все на себе: із чимось погоджуємось, а з чимось — ні. А ще мимоволі замислюємось, ким ми є і ким хочемо бути. Так пізнаємо й поступово «творимо» самих себе.

Під час читання ведемо самостійний — без жодних посередників — діалог із художнім твором. І цей діалог є не лише інтелектуальною розвагою, а ще й копіткою працею. Адже мистецтво слова не пропонує якихось чудодійних рецептів, не дає простих і конкретних відповідей на всі наші запитання. Ці відповіді ми маємо здобувати самі, а книги нам у цьому лише допомагають, пропонуючи багатий досвід різних народів і поколінь, який ми узгоджуємо з власними актуальними потребами.

Підручник, з яким ви ознайомитеся, містить різні фольклорні та літературні твори. Вони супроводжуються належним навчальним матеріалом: відомостями про письменників, характеристиками важливих художніх явищ й образів, визначеннями понять із теорії літератури, запитаннями й завданнями. Усі ці матеріали становлять цілісний навчальний комплекс, що створює умови для найбільш ефективного усвідомлювання прочитаного, розвитку інтересу до художньої літератури, читання.

Цікаві факти, різні оцінки мистецьких явищ ви знайдете в рубриках «Україна і світ», «Актуальна цитата». Ці додаткові відомості залучені з метою розширити ваше уявлення про українську літературу, її роль у культурі світу, запропонувати різні погляди на творчість письменника, художній твір.

Пам’ятаймо, що найкращі результати в будь-якій справі досягаються завдяки діалогу і співпраці. Саме тому надзвичайно важливо, щоб ви не залишалися пасивними й байдужими, а повсякчас брали активну участь у пошуках відповідей на запитання, які ставлять перед читачами літературні твори. Не бійтеся дискутувати, висловлювати власні думки, навіть якщо вони розходяться з тими, що представлені в підручнику. Саме в пошуках, обговоренні та дискусіях народжується істина.

Читайте із задоволенням та дізнавайтесь нове про себе й світ!


скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація