Всесвітня історія 8 клас Подаляк, Лукач, Ладиченко
- 22-03-2022, 22:46
- 789
Розділ 1 - ВЕЛИКІ ГЕОГРАФІЧНІ ВІДКРИТТЯ ТА СТАНОВЛЕННЯ КАПІТАЛІСТИЧНИХ ВІДНОСИН
§1. МОРСЬКІ ЕКСПЕДИЦІЇ ПОРТУГАЛЬЦІВ ТА ІСПАНЦІВ
§2. ЗАВОЮВАННЯ ТА ОСВОЄННЯ НОВОГО СВІТУ
§3. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК КРАЇН ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ У ХVІ-ХVII ст.
§4. ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ В КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ
Розділ 2 - ЄВРОПЕЙСЬКЕ ВІДРОДЖЕННЯ. РЕФОРМАЦІЯ В ЗАХІДНІЙ ЄВРОПІ
§10. НАРОДЖЕННЯ НОВОЇ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ НАУКИ
Розділ 3 - ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКІ ДЕРЖАВИ В ХVІ-ХVІІ ст.
§11. АБСОЛЮТНА МОНАРХІЯ У ФРАНЦІЇ
§12. ФРАНЦІЯ В ЗЕНІТІ МОГУТНОСТІ
§17. МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ: НА ПОЛЯХ БИТВ І В ПАЛАЦАХ МОНАРХІВ
Розділ 4 - ОСМАНСЬКА ІМПЕРІЯ ТА КРАЇНИ СХІДНОЇ ЄВРОПИ
§18. ВЕЛИЧ ТА ПРИСМЕРК ОСМАНСЬКОЇ ІМПЕРІЇ
§19. ПОЛЬСЬКА ДЕРЖАВА: ЧЕРЕЗ ПІДНЕСЕННЯ ДО СВАВІЛЛЯ
§20. МОСКОВСЬКЕ ЦАРСТВО: ЛИХОЛІТТЯ ТИРАНСТВА І СМУТИ
Розділ 5 - ЕПОХА ПРОСВІТНИЦТВА
§22. ПРОМИСЛОВИЙ ПЕРЕВОРОТ ТА СЯЙВО ПРОСВІТНИЦТВА
§24. ЄВРОПЕЙСЬКІ КОНФЛІКТИ ТА ВІЙНИ XVIII ст.
§25. ПІВНІЧНА АМЕРИКА: НАРОДЖЕННЯ НОВОЇ ДЕРЖАВИ
Розділ 6 - СХІДНИЙ СВІТ У ХVІ-ХVІІІ ст.
§27. ІНДІЯ ТА ПЕРСІЯ У НОВИЙ ЧАС
§28. «ЗАКРИТІ» КРАЇНИ ДАЛЕКОГО СХОДУ
ВСЕСВІТНЯ ІСТОРІЯ. НОВИЙ ЧАС (кінець XV - XVIII ст.)
Ви розпочинаєте вивчати Новий час - період, що тривав у Європі понад п’ятсот років: від Великих географічних відкриттів - до початку Першої світової війни, яка вибухнула в 1914 р.
Нерідко XVI - першу половину XVII ст. називають добою «великого прориву». І це не випадково. Завдяки Великим географічним відкриттям європейці ознайомилися з невідомими раніше землями й народами, перед ними розкрилися нові життєві горизонти. Почалося розселення європейців у заморські країни та освоєння ними далеких територій. Зв’язки між континентами розширилися, змінивши уявлення людей про навколишній світ і про самих себе.
Нові явища рішуче вторгалися в економіку та суспільне життя. Феодальні відносини поступово втрачали панівні позиції, а на зміну їм приходили нові - капіталістичні. Спочатку вони швидко розвивалися лише в окремих європейських країнах, але на значній частині континенту ще досить довго зберігався феодалізм, темпи історичного розвитку Європи помітно прискорилися. Унаслідок централізації в більшості європейських країн надзвичайно посилилася королівська влада і виникла нова форма правління - абсолютна монархія. Чіткішими стали кордони між окремими державами, змінився характер відносин між ними.
Людина Нового часу інакше ставилася до питань віри та Бога. Завдяки Реформації європейці здобули право обирати віру. Згодом це дало змогу їм розробити поняття свободи совісті - одне з головних у системі громадянських прав і свобод. Реформація мала також величезний вплив на формування національних мов.
Діяльність гуманістів сприяла виникненню нової системи університетської освіти, основні принципи якої зберігаються і в наші дні. Із розвитком науки учені почали застосовувати експеримент і нову систему доказів. Небаченого злету досягла культура. Інакшими, ніж у Середньовіччі, ставали повсякденне життя і побут людини. Змінювалося розуміння людиною свого місця у світі, а сам він дедалі більше сприймався як новий світ з новими можливостями.
На зміну феодалізму прийшла інша епоха, але нове ще довго існувало поряд зі старим. Майже до кінця XVIII ст. Європа залишалась аграрною, доіндустріальною цивілізацією і зберігала чимало старих порядків та уявлень. Проте зміни, які відбувалися в матеріальному світі, релігійних поглядах, життєвих цінностях і політичних переконаннях тогочасних людей, роблять цю епоху по-справжньому близькою і зрозумілою нам.
Підручник, який ви тримаєте в руках, дасть вам змогу зазирнути в захопливий світ Нового часу та ознайомитися з його відкриттями та видатними постатями. Ви зможете знайти нові яскраві сторінки минулого, відгомін якого лунає до сьогодні.
Видання містить широкий та цікавий матеріал, що розкриває найрізноманітніші грані історії Нового часу. Також тут ви прочитаєте оригінальні документи, авторами яких є учасники та свідки подій, що вивчаються. До кожного тексту подано запитання. Відповідаючи на них, ви зможете краще зрозуміти тогочасне життя.
Особливу увагу радимо звернути на ілюстрації. Вони теж є джерелами, які ознайомлять вас із шедеврами світового мистецтва, сприятимуть появі більш яскравого уявлення про Новий час. Для кращого розуміння візуальних джерел до них теж поставлено запитання. Введені в основний текст «Подробиці» розширять знання про ту чи іншу історичну особу, дають змогу дізнатися більше цікавого про окремі історичні події.
Важливу роль під час вивчення історії відіграють карти. Працюючи з ними, ви зможете простежити, які політичні й територіальні зміни відбувалися за доби Нового часу. На сторінках підручника ви натрапите на багато нових слів, виділених напівжирним шрифтом, до них подані пояснення.
На початку та наприкінці параграфа вміщено запитання та завдання. Вони не лише допоможуть перевірити та закріпити отримані знання, а й навчать розмірковувати, відрізняти істину від вигадок і робити самостійні висновки. В основному тексті параграфа виділено рубрики «Дізнайтеся», «Пригадайте», «Подумайте». Вони мають на меті відтворити вивчений матеріал, порівняти відомі історичні факти, розвинути власне аналітичне та творче мислення. Відповіді на запитання та виконання завдань цих рубрик можуть вимагати від вас використання додаткових джерел інформації. Також закликаємо вас до різнобічного аналізу нового матеріалу, дискусій та самостійної роботи. Представити результати власних пошуків та історичних розвідок ви можете, виконавши завдання під заголовком «Творчо попрацюйте» та практичні заняття в кожній темі.
Усе це допоможе вам поринути в захопливий вир Нового часу та почути голос далекої епохи. Щиро бажаємо, щоб історія стала для вас невичерпним джерелом пізнання світу!
Коментарі (0)