Правління князів: походи й реформи 7 клас Васильків 2020
- 25-10-2022, 22:54
- 277
Становлення держави та її розвиток
Кий. Засновник, що вийшов із легенди
Аскольд. Бути мучениками — доля перших християн
Олег. Бізнес-проєкт князя Олега
Ігор Старий. Коли вівці з’їли вовка
Княгиня Ольга. Світанок імперії
Святослав. Святославова велика авантюра
На вершині могутності. Розквіт
Володимир Великий. Бастард, який став Великим
Ярослав Мудрий. Усі дороги ведуть у Київ
Мстислав Хоробрий. Творець української Равенни
Кроки «донизу». Втрата могутності
Князі Ярославовичі. Руський тріумвірат
Володимир Мономах. Онук двох імператорів
Мстислав Великий. Ефективний менеджер роздробленої Русі
Постаті. «Усі разом, але кожен окремо»
Ярослав Осмомисл. Галицький володар європейського штибу
Ігор Святославович. За ким плакала Ярославна
Володимир Глібович. «І за ним вся Україна премного потужила»
МАНДРІВКА В МИНУЛЕ
Книжка, яку ти тримаєш у руках, присвячена актуальній темі — військовим звитягам та реформам князів Русі-України. Запрошуємо тебе до захопливої мандрівки в минуле. Середньовіччя зараз популярне. В багатьох передових країнах створюють фільми й серіали, які посідають найвищі сходинки рейтингів, пишуть твори, що стають бестселерами, ставлять костюмовані постановки, проводять масові бої-реконструкції... Отож Середньовіччя манить.
У твоїх руках — унікальна книжка. Вона відкриє тобі привабливий середньовічний русько-український світ. Війни, протиборства за владу, зміни релігій, розвиток міст, спорудження храмів та відкриття шкіл... Про все це дізнаєшся саме тут. Тож поквапся, адже руські князі вже готові ділитися таємницями, розповідати, як жили і за які цінності вмирали. Авторський колектив розглянув ці складні проблеми на підставі сучасної історіографії, залишивши в минулому кліше та міфи.
У матеріалах рубрики «Вір, але перевір» учена сова запропонує дискусійну новітню інформацію, різні погляди на відомі події, укаже, де шукати відповіді на запитання, що виникатимуть. Досліджуй правдивість тверджень за допомогою доступних тобі джерел. Адже в рубриці «Мовою джерел» ти знайдеш цитати з давніх літописів і хронік, які додатково висвітлюватимуть тло тієї доби. Різнорівневі завдання, що розміщені на блакитному тлі поміж піктограмами книжки та комп’ютера чи обабіч ілюстрацій, розвиватимуть у тебе вміння й навички, які згодяться в майбутньому.
Ти матимеш змогу працювати з текстами різних стилів: науково-публіцистичного, довідкового, художнього, а також із літописними. Не лінуйся їх зіставляти і порівнювати, вибираючи такі трактування, які для тебе зрозумілі та корисні. Звертай увагу на історичні факти і явища, що ховаються за словами оповідей.
Мініатюри із середньовічних русько-українських та зарубіжних літописів, картини, скульптури відомих вітчизняних митців, зображення монет привернуть твою увагу до історично-мистецької спадщини Русі й здобутків сучасної України.
Нехай твоя мандрівка в часі буде приємною й корисною!
Авторський колектив
Коментарі (0)