Вступ до історії та громадянської освіти 5 клас Власов, Гирич 2022
- 17-11-2022, 21:51
- 559
Вступ
§ 1. Предмет шкільної істсорії
Розділ 1. Науки, що вивчають минуле
§ 2. Історія як наука про розвиток людства
§ 3. Джерела історичної інформації
§ 4. Значення археології для дослідження минулого
§ 5. Археологічні скарби України
§ 6. Спеціальні історичні дисципліни
§ 7. Писемні па’мятки та їх дослідження
§ 8. Фольклор як історичне джерело
Розділ 2. Історичний час і простір
§ 9. Лічба часу в народів світу та на теренах України
§ 11. Способи впорядкування хронологічних даних
§ 12. Історія приладів для вимірювання часу
§ 13. Історія світу та України на лінії часу
§ 15. Історичний простір на картах упродовж історії
§ 16. Українські землі на картах упродовж історії
Розділ 3. Історична наука та історична пам'ять
§ 17. Становлення історичної науки
§ 18. Видатні українські історики
§ 21. Міфи в історії. Усна історія
§ 22. Історія України в пам’ятках і пам’ятниках
§ 23. Пам’ятки історії рідного краю
Розділ 4. Розвиток людства впродовж історії
§ 24. Поява і розселення людини на землі. Перші люди на українських теренах
§ 25. Історія людства та України від давнини до сучасності
§ 26. Людина і довкілля протягом історії
§ 28. Народи, які проживають на теренах України
§ 29. Права та обов’язки людини впродовж історії
§ 30. Світогляд, наукові знання та художня культура впродовж історії
ЛЮБІ П’ЯТИКЛАСНИКИ ТА П’ЯТИКЛАСНИЦІ!
Цього навчального року ви розпочинаєте вивчення нового шкільного предмета, який допоможе вам познайомитися з наукою історією. Здавна знання про минуле було огорнуте казковим чаром, а людей, які володіли цим знанням, уважали майже чарівниками. Чому так? Озирніться довкола: усе, що ви бачите, має своє минуле. Проте чи можете ви відповісти на запитання про нього? Коли, приміром, з’явилися підручники чи взагалі книжки? А який вік фотографій? Чи завжди люди користувалися телефоном і де шукали потрібну інформацію, коли не було інтернету? Як жили люди 50, 500 1000 років тому? Чому про одні події залишилося багато свідчень, а інші - приховані від нас завісою таємниці? Як історичні події впливають на долі окремих людей? Звідки ми довідуємося про життя за минулих часів? І найголовніше запитання: чому наше життя є саме таким і яким воно буде незабаром? Як це не дивно, але наше майбутнє визначене не тільки сьогоднішніми вчинками, а й тим досвідом, який ми отримали у спадок від минулого. Ідеться передусім про те, як у подіях дня вчорашнього змінювалися уявлення людей про самих себе: як формувалося розуміння цінності людини, який сенс вкладався в поняття «права людини», як удосконалювався досвід взаємодії. Зрозуміти це вам допоможе навчання історії.
Тож щоб цікаво навчатися історії, варто постійно тримати на думці, що це наука про нас - про наше життя. Саме тому на уроках ви матимете нагоду ділитися історіями з власного життя та життя своїх родин, малюватимете та придумуватимете сюжети для ілюстрацій, ділитиметеся враженнями про діяння визначних історичних постатей і про пам’ятки минулого. Підручник дасть вам змогу відчути себе творцями своєї історії - безліччю ниточок пов’язаної з історією рідної землі. Творіть і навчайтеся!
Виконуючи завдання, ви міркуватимете й ділитиметеся припущеннями, порівнюватимете свій досвід з досвідом однокласників та однокласниць, звірятимете свої роздуми з інформацією різноманітних текстів, відповідатимете на запитання - усе це допоможе вам зрозуміти історію, навчить пояснювати історичні факти, події, явища, які повсякчас нагадують про себе в буденному житті. Щоб ви орієнтувалися, коли та як доречно братися за виконання завдання, вони позначені в підручнику символами-підказками.
Джерела історичної інформації, яку ви опрацьовуватимете, дуже різні. Це і навчальні тексти, і уривки з документів та розповідей очевидців, і фотографії, і карти, і словники та енциклопедії, і відео- та аудіоматеріали тощо. Призначення підручника - навчити вас працювати з різними джерелами інформації, сформувати відповідні навички й підготувати до вивчення предмета «історія» у старших класах.
Щиро зичимо успіхів! Сподіваємося, навчатися історії вам буде цікаво і новий предмет стане вашим улюбленим.
Коментарі (0)