Українська література 11 клас Авраменко (рівень стандарту)
- 4-12-2022, 13:57
- 461
Вступ. «Розстріляне відродження»
Літературний авангард
Поетичне самовираження
«Київські неокласики»
Прозове розмаїття
Проза 20-30-х років ХХ ст.
Микола Хвильовий (1893-1933). Я (Романтика)
Юрій Яновський (1902-1954). Майстер корабля (Уривки)
Валер'ян Підмогильний (1901-1937)
Валер'ян Підмогильний (1901-1937). Місто (Уривок)
Остап Вишня (1889-1956). Моя автобіографія (Скорочено)
Остап Вишня (1889-1956). Письменники (Скорочено)
Модерна драматургія
Національний театр і драматургія
Національний театр і драматургія
Микола Куліш (1892-1937). Мина Мазайло (Уривок)
Перлини західноукраїнської літератури
Розвиток літератури в Західній Україні (до 1939 р.)
Розвиток літератури в Західній Україні (до 1939 р.)
Богдан-Ігор Антонич (1909-1937)
Осип Турянський (1880-1933). Поза межами болю (Уривок)
«Під чужим небом»
Література письменників-емігрантів. «Празька школа» української поезії
Література письменників-емігрантів. «Празька школа» української поезії
Воєнне лихоліття
Українська література 40-50-х років ХХ ст.
Українська література 40-50-х років ХХ ст.
Олександр Довженко (1894-1956)
Олександр Довженко (1894-1956). Зачарована Десна (Уривок)
Олесь Гончар (1918-1995). Модри Камень
Літературне шістдесятництво
Українська література на початку 60-х років ХХ ст.
Українська література на початку 60-х років ХХ ст.
Дмитро Павличко (нар. 1929 р.)
Микола Вінграновський (1937-2004)
Григір Тютюнник (1931-1980). Три зозулі з поклоном
Митець і суспільство
Ліна Костенко (нар. 1930 р.). Маруся Чурай (Уривки)
Стоїчна українська поезія
Сучасна українська література
Дорогі читачі!
В 11 класі ви ознайомитеся з українською літературою ХХ ст., строкатою за своїми стильовими особливостями та формами, тематично багатою й естетично досконалою. Ви прочитаєте не тільки твори, які ваші батьки вивчали свого часу в школі (поезії М. Рильського, П. Тичини й Д. Павличка, усмішки Остапа Вишні, кіноповісті О. Довженка й прозу О. Гончара), а й ті, що були під забороною, — імена їхніх авторів та авторок замовчували в тоталітарному СРСР (М. Хвильовий, М. Куліш, О. Турянський, Б.-І. Антонич, Є. Плужник, Л. Костенко, І. Багряний та ін.). Ці твори відображали багату й цікаву українську історію, знання якої гартує національну самосвідомість людини («Маруся Чурай» Л. Костенко); розповідали про сильних та яскравих особистостей, які змогли кинути виклик тоталітарній сталінській системі («Тигролови» І. Багряного). Автори оспівували красу природи, людину як особистість, її духовний світ, але відмовлялися від насаджуваної ідеології та «творчих» замовлень авторитарної влади (М. Зеров, Є. Плужник, Є. Маланюк, М. Хвильовий, М. Куліш, В. Підмогильний та ін.).
ХХ ст. — дуже складний та неоднозначний період в історії України. Ви ознайомитеся з ним не тільки читаючи розповіді очевидців і підручники з історії, а й за допомогою художнього слова, яке вас збентежить і заспокоїть, здивує й примусить поринути в роздуми, навчить любити й виховуватиме доброту, подарує естетичне задоволення та сформує вишуканий смак.
Сподіваємося, що цей підручник якнайкраще зможе реалізувати завдання чинної програми з української літератури. У ньому кожна тема розпочинається рубрикою «Спостереження», у якій подано мистецькі шедеври, світлини й завдання, що підготують вас до нового літературного відкриття. Літературно-критичний матеріал (життєпис письменника / письменниці, відомості з теорії літератури, аналіз художніх творів) чітко дозовано й проілюстровано, а також використано матеріали з мережі Інтернет. Рубрики «До речі...», «Довідка» містять принагідну додаткову інформацію, яка допоможе глибше осягнути матеріал. До кожної теми підготовлено по 12 завдань: 1-3 — тестові завдання (у форматі ЗНО) для перевірки первинного сприйняття теми; 4-10 — завдання з елементами аналізу художніх творів, а також для перевірки теоретичних відомостей; 11-12 — завдання творчого характеру (здебільшого на висловлення власної думки). До кожної теми запропоновано домашні завдання двох типів: 1) обов'язкові для всіх і 2) ті, що ви можете виконати за власним бажанням. Не забувайте про короткий словник літературознавчих термінів у кінці підручника. Він не раз вам стане в пригоді.
До підручника введено всі поезії та твори малої прози, передбачені програмою для текстуального вивчення, великі ж за обсягом твори представлено уривками.
Читайте, вивчайте, насолоджуйтеся й ставайте успішними особистостями. Хай вам щастить!
З повагою — автор
Коментарі (0)